2026. június 19-én az Olajág Otthonok zuglói csapata egy igazán kellemes napot töltött a Dunakanyarban.

Elsőként a zebegényi Szőnyi István Emlékmúzeumot látogattuk meg, ahol gyönyörű festmények és érdekes történetek segítségével ismerkedtünk meg a művész életével és munkásságával.

A kulturális élmény után a kismarosi Öreg Morgó Étteremben ebédeltünk, majd a Vén Duna cukrászdában hűsítő fagylalttal koronáztuk meg a napot. Közben a Dunát is szemügyre vettük, és megállapítottuk, hogy a víz már igazán csábítóan meleg.

A szép táj, a jó társaság és a közösen megélt élmények ismét emlékezetessé tették ezt a kirándulást.

Hoffmann Györgyi útifilmje: